جوانسازی با طب سنتی چینی

طب سوزنی یا آکوپانکچر مدرن، می تواند در جوانسازی پوست موءثر باشد.

این روش از شیوه های سنتی چین الهام گرفته است.

فرآیند جوانسازی با تحریک واکنشهای طبیعی بدن صورت می گیرد.

راز این شیوه طبیعی و بدون عارضه، برانگیختن نیوری ذاتی بدن برای ترمیم و بازسازی پوست است.

جوانسازی با طب سنتی چینی

در طب سوزنی از هیچ دارو یا مواد خارجی استفاده نمی شود، بلکه تنها بدن برای جوان ساختن خودش برانگیخته می گردد. این برانگیختگی توسط پزشک متخصص در کنار دستورات تغذیه و خواب و کنترل روح و روان صورت می گیرد. با مراجعات مکرر و اصلاح سبک زندگی به شیوه طب سنتی، می توان فرآیند بازسازی و لیفت و جوانسازی پوست را تسریع کرد. در حین جلسات درمانی نشاط خیلی خوبی را تجربه خواهید کرد و می توانید تاثیر این شیوه را در جوان شدن و جوان ماندن خودتان به وضوح ببینید.

درباره نحوه عملکرد سوزنها باید بدانید که تحریک لایه های پوست با سوزن می تواند سلولهای مخصوصی بنام فیبروبلاستها را برای بازسازی پوست فعال کند. با این فرآیند کلاژن بیشتری تولید می شود و هیالورونیک اسید در پوست شما به حد مطلوب می رسد.

این روش بدون درد است و نیاز به چندبار مراجعه در هفته دارد. پس از طی حدود ۱۲ جلسه شما به وضعیت مطلوب در پوست صورت می رسید ولی پس از آن ممکن است تمایل به ادامه داشته باشید. ادامه این روش ماهی یک بار می تواند همیشه حس نشاط و جوانی به شما ببخشد و از ایجاد چروکهای استاتیک یا پایدار پیشگیری کند.

یادتان باشد جاذبه زمین همواره در حال کشیدن صورت و اجزای آن به سمت پایین است و شما باید مدام با این جاذبه مقابله کنید و زیبایی صورتتان را حفظ کنید.

اگر علاقه مندید توسط طب سوزنی جوان شوید، بدانید که شما در این دوره، سلامتی و زیبایی را با هم تجربه خواهید کرد. احساس خوب بودن و نشاطی که از درمان عایدتان می شود شما را ترغیب به ادامه و تکمیل دوره خواهد کرد.

سوزن هایی که ضخامت در حد یک مو دارند به دقت در نواحی کلیدی صورت شما قرار داده می شود بدون اینکه شما حس درد داشته باشید و یا هرگونه ماده ی بی حسی استفاده شود. این سوزنها یک میکروتروما در پوستتان ایجاد می کنند که یک تریگر(آغازگر) برای افزایش جریان خون است. به تبع افزایش گردش خون، شرایط برای تولید کلاژن توسط بدنتان فراهم می گردد.

نتیجه این فرآیند چیست؟  پوست شما احیا و تغذیه و اکسیژن رسانی می شود و یک چهره روشن تر و ظاهر جوان تر به شما می بخشد.

با آکوپانکچر به پوست خود جوانی و حیات ببخشید.

طرح درمان مخصوص شما:

در شروع درمان، وضعیت پوست شما بررسی خواهد شد زیرا پوست صورت افراد مختلف،  متفاوت است و برنامه درمانی ممکن است متفاوت باشد. شما پس از سه مراجعه، تغییرات پوست خود را ملاحظه خواهید کرد و پس از ۱۲ جلسه به نتیجه می رسید. در افراد مختلف بسته به شرایط زندگی و تغذیه، ممکن است تعداد جلسات متغیر باشد. پس از این دوره، برای حفظ زیبایی و پیشگیری از فرآیند همیشگی عوامل پیرکننده، می توانید بصورت ماهیانه درمانتان را تجدید نمایید.

آیا عوارض یا ریسکی در طب سوزنی زیبایی وجود دارد؟

طب سوزنی بدون هیچ ماده شیمیایی و یا روش تهاجمی عمل می کند و هیچگونه آسیب و عارضه ای برای پوست شما ندارد. گاهی در پوستهای حساس یک تورم کوچک یا قرمزی یا کبودی مختصر در محل سوزنها اتفاق می افتد که به زودی رفع خواهد شد. این عوارض در جلسات اول شایعتر است و هر چه پوست شما سفت تر و کشیده تر می شود از کبودی و یا قرمزی احتمالی کاسته می شود. وقتی پوستتان جوان و زنده و شاداب گشت دیگر کبودی و خونریزی مویرگهای کوچک زیر پوست بروز نخواهد کرد و شما قدرت پوست جوان شده خود را حس خواهید کرد. هنگام بازگشت ازجلسه درمانی هیچ اثری از درمان یا جای سوزنها وجود ندارد و اطرافیان متوجه هیچ اقدامی روی چهره شما نمی شوند. این فرآیند، یک فرآیند تدریجی است و برای تکمیل فرآیند باید جلسات تکرار گردد.

چه کسانی کاندید طب سوزنی زیبایی هستند؟

قبل از شروع جلسات، پزشک معالج در مورد اینکه شما کاندید مناسب این روش هستید یا نه با شما صحبت خواهد کرد ولی می توان گفت اکثر افرادی که به دنبال یک روش بدون عارضه و همراه با افزایش سلامت عمومی بدن هستند می توانند از این روش استفاده کنند و برای تعویق فرآیند پیری تلاش نمایند.

چه کسانی نمی توانند از طب سوزنی استفاده کنند؟

  • افراد باردار
  • مبتلایان به هموفیلی یا بیماریهای خونریزی دهنده
  • مبتلایان به بیماریهای پوستی
  • افرادی که تحت عمل جراحی یا تزریق صورت قرار گرفته اند برای ۲ تا ۶ هفته

هزینه جوانسازی با طب چینی:

این روش از نظر هزینه اثربخشی نسبت به روشهای دیگر بسیار به صرفه است. در بسیاری از کشورها یک دوره ۱۲ جلسه ای به اضافه ی ۱۲ جلسه ماهانه به قیمت ۲۰۰۰ دلار ارایه می گردد ولی در ایران می توانید با یک دهم این هزینه به این خدمات زیبایی، دسترسی داشته باشید. بعلاوه به دلیل اینکه شما در این فرآیند پوست صورتتان را در فرآیند بازسازی و ترمیم خودش قرار داده اید حتی پس از قطع جلسات ادامه روند ساخت کلاژن را ملاحظه می کنید. زیرا کلاژن سازی و تکمیل فرآیند جوانسازی پوست ۴ تا ۶ هفته طول می کشد و هنگامی که تحریک و ایجاد میکروتروما صورت گرفته است انتظار داریم تا این مدت جوانسازی و ساخت بافت جدید در پوست ادامه یابد.

آیا طب سوزنی بر رویش مو تاثیر دارد؟

با آکوپانکچر می توان فولیکولهای مو را برای رشد، تحریک کرد. افزایش سیرکولیشن(جریان خون) بافت سر می تواند سبب رشد مجدد موها شود. در طب چینی اعتقاد بر این است که نیروی حیاتی “چی” باید در همه نقاط بدن جریان خوبی داشته باشد تا سلامت را به ارمغان آورد. وقتی که “چی” در بافت سر کم باشد ریزش مو اتفاق می افتد. با تحریک منطقه ای نقاط مخصوصی در سر و همچنین نقاطی از بدن که می توانند جریان چی را در مردین ها(مسیرها) بالا برند، می توان رویش مجدد موها را سبب شد. همچنین با طب سوزنی می توان رشد موها را تسریع کرد و حتی کیفیت موها را بهبود داد. مراجعه پی در پی معمولا هفته ای دو بار انجام می شود و پس از حدود دو ماه شاهد رشد موهای جدید و تیرگی زمینه سر هستیم. پس از طی این زمان باز هم انتظار لازم است تا فولیکولهایی که تحریک شده اند فرآیند ساخت مو را کامل کنند و مو از سطح پوست خارج شود.

اگر تحت نظر متخصص طب سنتی شروع به درمان موهایتان کرده اید توجه کنید که این پروسه تدریجی است و در طول زمان رشد موها خود را نشان خواهند داد. این روش کاملا بدون عارضه است و از هیچ دارو یا ماده شیمیایی استفاده نمی شود و بدون درد و ناراحتی است. در طی درمان اگر متخصص متوجه کمبود موادی در بدنتان شد و یا نیاز به پاکسازی بدن و تولید خون صالح(اصطلاح طب ایرانی) بود حتما به این کار مبادرت خواهد شد و رژیم غذایی خونساز برایتان تجویز می گردد. توجه کنید تا خون خوب و نیکو در رگهایتان جریان نداشته باشد موهای خوبی نخواهید داشت.

سایر مقالات

۱ نظر

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید: