دمنوش بابونه و سوریا

یکی از دمنوش های عالی برای کرونا ترکیب بابونه و سوریا است.

بابونه را خوب می شناسید ولی شاید سوریا (اذخر) که به آن کاه مکی، گزنه دشتی و لمونگرس هم می گویند، نشناسید. این گیاه خوشبو در ایجاد آرامش، تسکین دردها و رفع خستگی بسیار موثر است.

تاثیرات آنتی اکسیدانی و ضد ویروسی بسیار زیادی که دارد آنرا تبدیل به “دمنوش سرماخوردگی” کرده است. یک قاشق چایخوری بابونه و چند سیخ از سوریا را با سه فنجان آب هشتاد، نود درجه دم کنید. این سه فنجان را به تدریج در طول روز مصرف کنید. این دمنوش علاوه بر درمان، در پیشگیری از کرونا موثر است. پس اگر فردی از خانواده درگیر شده است بقیه اعضاء خانواده حتما شروع کنند. در بارداری و شیردهی شواهد کافی مبنی بر بی خطر بودن این گیاهان وجود ندارد و برای همین بهتر است مصرف نشود. این دمنوش علاوه بر سرماخوردگی و کرونا، در بیماریهای کبد، کلیه، معده و رحم تاثیر خیلی خوبی دارد. در مطالعات بالینی، لمون گراس و بابونه تاثیرات فوق العاده ای روی انواع باکتری ها و ویروسها دارد و آنتی اکسیدان بسیار بالایی است. از این دمنوش خوشبو و نشاط آور غافل نشوید.

سایر مقالات

لیوان مناسب کدام است

بهترین لیوان برای نوشیدن آب محمد کاظم گیلانی در کتاب حفظ الصحه ناصری می فرماید: … و بهترین ظروف به جهت آشامیدن آب، پیاله و

ادامه مطلب »

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید: