خواص شاه توت در طب سنتی ایران

‌شاه توت در رفع عطش، از بین بردن حرارت خون و کاهش صفرا مفید است، لذا در بیماریهای ناشی از گرمی مانند کهیر تاثیر خوبی دارد. شاه توت در جلوگیری از عفونت های باکتریایی و ویروسی و همچنین سرطان نقش دارد و خواص مفید بسیاری برای حفظ سلامتی بدن دارد. این میوه اصیل حاوی میزان قابل توجهی پلی فنول بوده که این ماده از رگ های خونی محافظت می نماید. آنتی اکسیدان و پتاسیم موجود در شاتوت فشار خون بالا و کلسترول را کاهش داده و سلامتی کبد و بدن را حفظ می نماید.

خوردن میوه شاتوت باعث بهبود جریان خون شده و گلبول های قرمز خون را افزایش می دهد. این میوه تابستانی دارای آهن بوده که به درمان کم خونی کمک می کند. شاه توت برای پوست بسیار مفید بوده و آنتی اکسیدان های فراوان آن می تواند از عوارض پوستی جلوگیری نماید و لکه های پوستی را از بین ببرد، همچنین باعث صافی پوست شده و سموم سطح پوست را دفع می کند و به درمان پسوریازیس و اگزما کمک کند.
شاه توت (و انواع دیگر توت ها) حاوی ویتامین C و فلاونوئیدها هستند که از ابتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا جلوگیری می کنند و در این دوران می توانید پس از شستشوی کامل، برای تقویت سیستم ایمنی از آن استفاده کنید.

سایر مقالات

۲ نظرات

ترک یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برای دریافت مشاوره فرم زیر را پر کنید: